در حال بارگذاری ...

مراسم استقبال، تشییع و خاکسپاری شهدای گمنام با حضور با شکوه اقشار مردم، دانشگاهیان و دانشجویان در دانشگاه فرهنگیان خراسان شمالی

همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه(س) پیکر خونین بال هشت شهید گمنام بر روی دستان مردم خراسان شمالی تشییع شد.

در پی مراسم استقبال و تشییع شهدای گمنام، هشت شهید گمنام از شهرستان فاروج مورد استقبال مردم استان قرار گرفتند و در بجنورد تشییع شدند .مراسم وداع با این شهدا نیز در مسجد انقلاب همزمان با شب شهادت حضرت زهرای مرضیه (س) برگزار شد.امروز نیز از ساعت 8:45 صبح از محل مسجد انقلاب تا میدان کارگر این شهدا بر روی دستان مردم تشییع و سپس به مناطق مختلف برای خاکسپاری منتقل شدند .

دو شهید گمنام 26 ساله در عملیات بدر در شرق دجله و دو شهید 23 و 17 ساله در عملیات کربلای 4 به شهادت رسیده اند که دو نفر از آنان در دانشگاه فرهنگیان و دو نفر دیگر در پیام نور به خاک سپرده شدند.

شهید گمنام ارتشی 19 ساله در منطقه زبیدات عراق و شهید 26 ساله در عملیات بدر در شرق دجله به شهادت رسیده اند که در دانشکده فنی و مهندسی اسفراین آرام می گیرند .

دو شهید دیگر هم که شناسایی شده اند که به ترتیب شهید مهدی طاهری نام دارد و در عملیات خیبر در جزیره مجنون به شهادت رسیده و در شهرستان گرمه  و شهید قربانعلی جمشیدی که در منطقه زبیدات در سال 67 به شهادت رسیده، از شهدای نیروی انتظامی بوده و در بجنورد به خاک سپرده شدند.

در ادامه مراسم ، پیکر دو شهید گمنام در دانشگاه فرهنگیان از ساعت 11 از جلو مسجد گلستان شهر تشییع و در داخل دانشگاه فرهنگیان با حضور قشر های مختلف مردم، دانشجویان و دانشگاهیان خاکسپاری شد.


نظرات کاربران