در حال بارگذاری ...

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی:
تربیت معلم نیازمند برنامه جامع است

مدیرکل آموزش وپرورش خراسان شمالی تربیت معلم را نیازمند برنامه جامع دانست و گفت: نباید دروازه های آموزش را برای هر کسی باز کنیم.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فرهنگیان استان، براتعلی حاتمی در دومین جشن دانش آموختگی ۳۰۵ دانشجو معلم دانشگاه فرهنگیان استان اظهارداشت: باید به جایگاه معلمی احترام گذاشت و عشق ورزید.

وی افزود: باید بدانیم معلمین در همه عرصه های دفاع از انسانیت، عقلانیت، دیانت و انقلاب نقش اول را دارند.

حاتمی خدمت بیش از یک سوم معلمان و کارکنان آموزش و پرورش از جامعه ایثارگران و جانبازان و رزمندگان را نشان از اهمیت این نهاد دانست.

وی با بیان اینکه هم اکنون ۳۲۵ فرزند شهید از معلمان ما هستند، خاطرنشان کرد: بایدبا قدرت، تعصب واعتقاد  از این مجموعه دفاع کنیم تا نگاه دشمنان را کور کند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی با بیان اینکه باید با تلاش هر چه بیشتر اطمینان مردم را به کار معلمی بیشتر کنیم، متذکر شد: جایگاه دانشگاه فرهنگیان در نظررهبری نیز بسیار والا است که این سخن که دانشگاه فرهنگیان از بقیه دانشگاه ها مهمتر است حاکی از این اهمیت است.

وی اهمیت دانشگاه فرهنگیان را در جایگاه تربیت انسان این دانشگاه دانست و اظهار داشت: برای معلم شدن تربیت و آموزش لازم است و کار هر کسی نیست.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی متذکر شد: باید برای تربیت معلم برنامه جامع داشته باشیم نه اینکه دروازه های آن را برای هر کسی باز کنیم.

وی تصریح کرد: باید با عشق و اعتقاد در مقابل مباحثی که می تواند موجب ارتقائ آموزش و پرورش را فراهم کند شجاعانه دفاع کنیم تا حیثیت معلمی ماندگار شود.

حاتمی با تاکید بر لزوم تلاش در جهت حل مشکلات پیش رو، خاطرنشان کرد: اگر نسبت به مشکلات بی تفاوت باشیم موفق نخواهیم بود.

وی بیان کرد: باید جایگاه معلمین را ارتقا دهیم تا مردم به گونه ای قضاوت کنند که این گروه مورد وثوق و اعتماد جامعه باشند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی با بیان اینکه هر کجا اعتماد مردمی است در راس آنها آموزش و پرورش قرار دارد، تصریح کرد: این اعتماد را معلمان گذشته ایجاد کرده اند و باید معلمان آینده آن را حفظ کنند.


نظرات کاربران