در حال بارگذاری ...

امام جمعه بجنورددر جشن دانش آموختگی دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان خراسان شمالی
باید در نظام تعلیم و تربیت جامعه امروز تجدیدنظر کرد

امام جمعه بجنورد با تاکید بر خلاقیت در امر تعلیم و تربیت و آموزش، شرایط امروز جامعه در این حوزه را نیازمند تجدیدنظر دانست.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فرهنگیان خراسان شمالی، حجت الاسلام ابوالقاسم یعقوبی، در دومین جشن دانش آموختگی ۳۰۵ دانشجو معلم دانشگاه فرهنگیان خراسان شمالی با بیان اینکه کار معلمی شغلی به معنای اصطلاحی نیست، گفت: معلمی حدیث عشق و معنویت و اخلاق و تعلیم و تربیت است.

وی افزود: معلمی کاری بسیار ظریف،دقیق ودلپذیر است اگر انسان بخواهد به جای اشتغال، معلمی کند.

حجت الاسلام یعقوبی با تاکید بر رعایت اخلاق در امر تعلیم و تربیت، خاطرنشان کرد: معلم بایددر عمل آموزه های مختلف را به دانش آموزان منتقل کند و عمل مصدق علم باشد تا اثرگذار باشد.

وی با بیان اینکه تربیت الگویی و رفتاری بسیار بیشتراز تربیت گفتاری تاثیرگذار است، اظهار داشت: همه این الگوها زیر ذره بین دانش آموزان است و آنها را با تمام وجود می آموزد.

امام جمعه بجنورد متذکر شد: امروز ابوجهل های ما ابوعلم ها هستند که از راه علم سعی در منحرف کردن کودکان دارند تا بینش آنها را کمرنگ کنند.

وی با تاکیدبر تحول آفرینی معلمان در عرصه تعلیم و تربیت، گفت: امروز باید جاهلیت جدید که در حال شکل گیری در ذهن فرزندان نظام است بزداییم و اسلام ناب محمدی را بزداییم.

حجت الاسلام یعقوبی تصریح کرد: از بزرگترین همت معلمان در این است که در فضای دانشگاه و تدریس بحث نماز را به عنوان عامل بازدارنده از گناه و فساد جدی بگیریم.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی اظهار داشت: اسلام به تعلیم و تربیت بهای اساسی و کلیدی داده 
شود و به آن ارج نهاد.

وی متذکر شد: باید در نظام تعلیم و تربیت تجدید نظر کرد و خلاقیت داشت چرا که قرار نیست هر چه گذشتگان بنا نهاده اند حتما درست باشد


نظرات کاربران